Ćwiczenie 4. godzinny dziennie a przyjmowanie odżywek lub zdrowe odżywianie

Witam. Mam 18 lat i ćwiczę 4 godziny dziennie. Zastanawiam się czy zacząć brać Carbo, ale boję się,że to może źle wpłynąć na mój organizm. Chciałbym wiedzieć czy zalecane jest branie jakiś odżywek przy takim wysiłku czy dobre odżywianie wystarczy?
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Zbilansowana dieta, dostosowana do Pana aktywności fizycznej (rodzaju i częstości, o której Pan napisał) zdecydowanie wystarczy. Nie polecam stosowania odżywek, szczególnie na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistami.

Przy takiej częstości ćwiczeń warto byłoby przeanalizować sposób odżywania, żeby rzeczywiście dawały one oczekiwane rezultaty, dlatego zachęcam do wizyty u dietetyka.

Pozostaję do dyspozycji, pozdrawiam,

Monika Frank - Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/