Czerwony rumień na łokciu po grzybobraniu

Po 2-3 godz. od ostatniego grzybobrania zauważyłem poniżej łokcia, na zewnątrz,ok.2,5 cm śr. czerwony okrąg a w środku kilku mm cieliste wybrzuszenie.Nazajutrz wielkość b/z, kolor siniaka.Na trzeci dzień siniak prawie znika, pozostaje grudka.Żadnego przemieszczania rumienia, żadnej gorączki ani innych podejrzanych objawów.Miesiąc później b/z, choć grudka pozostaje.Wcześniejsze ukąszenie (?) mało prawdopodobne, zostałoby zauważone.Można spokojnie o zdarzeniu zapomnieć?A w ogóle co to mogło być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana najprawdopodobniej była spowodowana ukąszeniem przez owada. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.