Częsta zgaga, gazy o nieprzyjemnym zapachu oraz nieregularne wypróżnianie

Witam. Od jakiegoś czasu mam dość męczący problem. Mianowicie często mam zgagę, męczą mnie gazy o niemiłym zapachu oraz nieregularne wypróżnianie się (zapach ciekawy również temu nie towarzyszy). W ostatnim czasie (ok 3 miesięcy) przytylam prawie 15 kg jedząc normalnie, a nawet mniej niż zawsze. Cierpię na niedoczynność tarczycy, endokrynolog powiedział, że przyrost masy jest spowodowany właśnie tą chorobą (oprócz tego zmęczenie, potliwość i senność). Co to może być? Proszę o pomoc.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

choroby tarczycy potrafią zwolnić lub przyśpieszyć metabolizm nawet o 30%. Jeżeli chce Pani unormować masę ciała prosze udać się do dietetyka i ułozyć dietę zalecaną przy tym schorzeniu.

Pozdrawiam serdecznie