Czeste bóle głowy u 16 latki i nie za dobre wyniki badań krwi - jaka może być przyczyna?

Witam. Moja córka miewa częste bóle głowy, tak, że musi brać tabletki przeciwbólowe. W wieku 10 lat miała wstrząs mózgu po uderzeniu. Bardzo proszę o radę, czy to może ma coś wspólnego z tym? Występuje u niej brak apetytu. Była badana przez neurologa, kazał jej dotknąć palcem nos itp. i powiedział, że jest wszystko ok. Miała badania okulistyczne i niby też jest dobrze. Ale wyniki z krwi ma nie takie jak potrzeba. Cały czas się przeziębia i łapie katar. Lekarze też nie wiedzą, co to jest. Proszę o radę

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opisane przez Panią objawy mogą wiązać się z występowaniem anemii (nie podała Pani co jest nieprawidłowego w wynikach badań z krwi). Jeśli anemia występuje konieczne jest jej leczenie.

W przypadku, gdy dolegliwości utrzymują się, mimo prawidłowych wyników badań z krwi, do rozważenia będzie ponowna konsultacja u neurologa i wykonanie badania obrazowego głowy (np. tomografii komputerowej).

Jest niezwykle mało prawdopodobne, żeby obecne dolegliwości wynikały z przebytego przed 6 laty urazu głowy (zbyt długi jest czas pomiędzy urazem, a pojawieniem się dolegliwości).