Często czuję się beznadziejna, że do niczego się nie nadaję. Czy to jest depresja?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu zauważyłam u siebie bardzo niskie poczucie własnej wartości. Dodam, że jestem bardzo chuda i właśnie to powoduje, że nie potrafię się niczym cieszyć. Bardzo chciałabym przytyć, ale mi to w ogóle nie wychodzi i załamuję się do tego stopnia, że czasami myślę o samobójstwie, właściwie dosyć często mi to przez myśl przechodzi chociaż wiem, że nie miałabym odwagi tego zrobić.

Często czuję się beznadziejna, że do niczego się nie nadaję. Nie potrafię sama nic załatwić, a mam 25 lat. Jestem również małomówna, nie odzywam się w towarzystwie, bo boje się ze zostanę wyśmiana. Nie mam również własnego zdania, można mną manipulować ile tylko się chce. Bardzo często płaczę, właściwie nawet mała błahostka doprowadza mnie do łez. Mój ojciec jest niepijącym alkoholikiem - czasem sobie myślę, że to ma duży wpływ na to jaka teraz jestem.

Nie mam ochoty na nic, na wychodzenie z domu, na rozmowy ze znajomymi, którzy często piszą do mnie abym ich odwiedziła, ale mi się po prostu nie chce. Jak mam sobie pomóc?

Witam!

Nadużywanie alkoholu przez Pani ojca faktycznie mogło wpłynąć na Pani obecne życie. Niska samoocena i zaniżone poczucie własnej wartości bardzo silnie wpływają na Pani życie społeczne i działania. Nie akceptowanie swojego wyglądu również może się z tym wiązać.

Warto, by skorzystała Pani z terapii dla DDA. Może to pozwolić Pani na poradzenie sobie z problemami i wzmocnienie swojej psychiki. Praca nad problemami z przeszłości może pozwolić Pani na normalne życie.

Pozdrawiam