Częstotliwość posiłków a dieta węglowodanowa

Witam, bardzo proszę o odpowiedź, jak to z tymi posiłkami jest. Otóż, wszędzie trąbi się o tym, że należy jeść te 5-6 małych posiłków dziennie, bo wtedy organizm (z fizjologicznego punktu widzenia) nie gromadzi zapasów, tylko spala na bieżąco. Rzeczywiście, jest to dość logiczne. Jednak - i tu moje pytanie: - na czym więc polega proces chudnięcia, skoro organizm na bieżąco otrzymuje dostawy paliwa (mimo, że są małe, ale jednak są)? - jak się przestawić na jedzenie małych a częstych porcji, jeżeli praktycznie przez całe życie jem tylko dwa razy dziennie, bo po prostu nie bywam głodna? I czy rzeczywiście ma sens zmiana tego nawyku, skoro jestem szczupła, a moja praca absolutnie nie pozwala mi na przestrzeganie tej zasady?

Mam 25 lat, jestem tzw. typem (chyba) węglowodanowym, ponieważ moja dieta opiera się głównie na węglowodanach prostych i złożonych. Przez ostatnie pół roku przytyłam ok. 7 kg, głównie dlatego, że głód (a bardziej apetyt) zaspokajałam słodyczami (zmiana pracy - sięganie po szybkie zapychające do wieczora przekąski typu ciasta, ciastka i desery mleczne) . Mięso jem bardzo rzadko, jeżeli już (i jeżeli w ogóle można rozpatrywać to w kategorii mięs) - parówki, lub jakaś wędlina drobiowa na kanapkę, ale jak podkreśliłam, po produkty białkowe czy też wysokotłuszczowe sięgam jedynie wtedy, gdy mam silną potrzebę, czyli stosunkowo rzadko.

Teraz staram się ograniczać słodycze, bo nie chciałabym już bardziej od nich przytyć. Moja waga, przy tym odżywianiu, mimo wszystko utrzymuje się teraz na stałym poziomie, chociaż nie ukrywam, wolałabym zgubić te 7 "przypadkowych" kilogramów. I tutaj już ostatnie pytanie (przepraszam za ten przydługi wpis) - Ponieważ nie chciałabym "przeprogramowywać się" na zwiększenie ilości białek w diecie, chciałabym schudnąć na węglowodanach złożonych. Zastanawiam się, nad takim modelem diety, który zakładałby spożycie ww prostych w godzinach porannych (aby szybko postawić się na nogi), a następnie późnym popołudniem zjadać posiłek typu kuskus z warzywami, ewentualnie ryż z tuńczykiem, itp). Niestety nie mam możliwości rozłożenia posiłków na cały dzień. Od wczesnych godzin porannych jestem w ciągłym ruchu, aż do godziny 15-16, a szybkie "śniadanie" jem zwykle ok godziny 10 00.

Dodam, że rano wypijam ok. litra zielonej herbaty, zaś wieczorem popijam czerwoną, a sporadycznie kieliszek białego półwytrawnego wina przed spaniem. Proszę o odpowiedź na moje pytania i pomoc w doprecyzowaniu mojej diety, serdecznie dziękuję.

Witam.

Proces chudnięcia związany jest z uzyskaniem deficytu energetycznego, czyli albo większego spalania kcal, niż wynosi zapotrzebowanie, albo niedostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości energii. Przestawienie się na zjadanie regularnych posiłków wymaga ogromnej pracy nad sobą, pomoże w tym świadomość zalet jakie wiążą się ze spożywaniem jedzenia o stałych porach: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Jeśli nie jest Pani w stanie włączyć 4-5 posiłków, proszę spróbować z trzema (dodać do obecnych 2 dodatkową przegryzkę - owoc? jogurt? batonik zbożowy?). Jeśli jednak zaczęła Pani tyć myślę, iż dobrze będzie włączyć 2 niskokaloryczne przekąski w czasie, gdy jest Pani w pracy (rozumiem, że obiad jada już Pani w domu?)
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Odnośnie diety czysto węglowodanowej, to z punktu widzenia dietetyki, Pani organizm potrzebuje wszystkich składników: węglowodanów, białek i
tłuszczów, dlaczego, przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/skladniki-odzywcze-w-zdrowej-diecie
Oczywiście węglowodanów w diecie powinno być najwięcej, jednak najlepsze dla sylwetki są te, złożone. Nie polecam śniadania opartego tylko i wyłącznie na węglowodanach prostych, a to dlatego, że cukry te są szybko przyswajalne przez organizm i bardzo szybko będzie Pani głodna.

Zachęcam do zaznajomienia się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Pozdrawiam