Częsty ból pochwy i pęcherza - zawsze przed miesiaczką

Witam, mam 19 lat. Moim problemem jest częsty ból pochwy i pęcherza, zawsze przed miesiaczką i po ( już nie wspominając o współżyciu z partnerem). Lekarz pwiedzial mi ze to suchość pochwy jest winowajcą, nakazał branie kapsulek dopochwwych, ktore mialy pomagac. Owszem pomogly, ale musialabym ich nie odstawić nigdy. Nie wiem gdzie kryje sie problem ale mialam robione juz trzy cytologie i wszystkie wyszły źle (pierwsza byla w II grupie, druga w III i trzecia w III grupie) Męczę się, pomocy ;)

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania niestety nie jestem stwierdzić jak amoże być przycyzna Pani dolegliwości. Poza leczenie przeciwbólowym w okresie miesiączki proponuję wykonanie USG transvaginalnego podczas okresu, żeby wykluczyć ogniska endometriozy jako powód dolegliwości. Możliwe, że dolegliwości wynikają z nie wpełnni dojrzałego aparatu rodnego i wraz z wiekiem ustąpią samoistnie.