Czy 16-miesięczne dziecko może jeść chleb razowy graham?

Dzień dobry Czy 16 miesięczne dziecko może jeść chleb razowy graham ( własny domowy wypiek) ew. chleb razowy graham z dodatkiem mąki żytniej – również wypiek domowy. Czy 16 miesięczne dziecko może pić mleko krowie, oczywiście po stopniowym wprowadzaniu?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

w diecie dziecka obowiązuje mniejsza ilość błonnika niż w diecie dorosłego. Zaleca się pieczywo mieszane ( jasne i ciemne ). Mleko krowie można podawać po ukończeniu 1 roku życia , nalezy zwrócić uwagę czy w rodzinie były alergie.

Pozdrawiam serdecznie