Czy brodawczak sutka może spowodować obrzęk węzłów chłonnych?
Mam 31 lat. W październiku zeszłego roku sama wyczułam guzek w prawej piersi. Zrobiłam usg - ognisko o obniżonej echogenności ok. 8 mm. Potem miałam biopsję cienkoigłową w rozpoznaniu: brodawczak lub zmiana mastopatyczna w torbieli. Zmiana łagodna. Onkolog kazał mi się zgłosić za pół roku na kontrolę. W tym czasie pojawił się brązowy wyciek z piersi. Zrobiłam kolejne usg w lutym br. Wielkość guzka bez zmian, ok. 8 mm. W kwietniu stawiłam się na badanie u onkologa. Ponownie zrobiono mi usg i dodatkowo mammografię. Tym razem badanie wykonywał inny radiolog. Ani w usg, ani w mammografii nic nie znaleziono. Jedynie poodczynowy węzeł chłonny. Z uwagi na wyciek i fakt ze guzek jest wyczuwalny w dotyku dostałam skierowanie do chirurga. Jednak od tygodnia zaczął się ból i powiększenie pachy od strony piersi z guzkiem. Jestem przerażona, że to jednak rak i to już z przerzutami. Pociesza mnie myśl, że 2 tygodnie temu miałam anginę, a potem przeziębienie (kaszlę i smarkam do dziś) brałam antybiotyk, a węzły pod pachą zaczęły boleć jakoś tak w trakcie choroby. Czy choroba może być przyczyną tych bolących węzłów pod pachą, zwłaszcza, że już były poodczynowe? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?
Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.
Witam serdecznie,
Brodawczak piersi jest łagodnym guzem piersi, który jednak powinien być usunięty chirurgicznie, ze względu na niskie, ale istniejące ryzyko zezłośliwienia. Z opisu Pani dolegliwości wynika, że przyczyną powiększenia węzła chłonnego może być raczej tło infekcyjne. Wskazywałoby na to także wykonane wcześniej badanie USG. Zazwyczaj w badaniu USG udaje się odróżnić węzły zmienione zapalnie od tych zmienionych nowotworowo.
Skoro dolegliwości uległy nasileniu, myślę, że rozsądnie byłoby się udać do lekarza (może być rodzinny), który Panią zbada i zaproponuje ewentualne leczenie. A swoją drogą proszę umówić się na zabieg wycięcia guzka.
Pozdrawiam serdecznie