Czy dieta redukcyjna może być groźna dla zdrowia?

Witam mam pytanie czy mogłem sobie zaszkodzić dieta na redukcje. Byłem na diecie 3ms trochę ponad jadlem prawie ciągle to samo np śniadanie jajecznica z sałatka z kap pek później płatki owsiane na mleku pomidor, obiad : makaron pelnoziarnisty sałatka z kap pęk i kurczak lub schab, następnie kanapki z wedlina i żółtym serem i warzywo, ostatni posilem był zawsze serek wiejski sałatka z kap pęk i 2 kromki chleba. Tak było codziennie z małymi zmianami skonczylem dietę w połowie grudnia bo miałem wzdęcia a jak cos zjadlem na mieście np. kebab pizza to musiałem do toalety czy w jakiś sposób sobie zaszkodzilem??

Dieta redukcyjna, którą Pan stosował nie wpłynęła na powstanie nadwrażliwości jelit. Raczej doszukiwałbym się przyczyny problemu w stresie, życiu w biegu, ewentualnie w zniszczonej mikrobiocie jelitowej przez nadużywanie leków lub alkoholu lub w związku z niedoborem snu. Pozdrawiam