Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta nastolatki: w jaki sposób przytyć?

Witam. Mam 14 lat, 158 cm wzrostu i ważę 43 kg. Chciałabym przytyć. Ile powinnam ważyć? Mój jadłospis: od poniedziałku do piątku: śniadanie: zazwyczaj jakiś batonik i to wszystko; obiad: np. zupa typu: ogórkowa, żurek, pomidorowa, barszcz, szczawiowa. Na drugie danie zazwycaj: łazanki, frytki, czasem spagetti, placki, naleśniki; kolacja np. kanapki z serem i jakimś warzywem (mięsa za bardzo nie lubię), jajecznica, tosty, pizza, kiełbaski, sałatka, czasami placki. Weekendy: śniadanie: kanapki albo jajecznica; obiad: rosół. Na drugie danie bitki, kluski, surówka albo sałatka; kolacja: kanapki, sałatka, kiełbaski lub placki. Między posiłkami zawsze coś przekąszę: owoc, czy coś słodkiego. Jem późnym wieczorem. Proszę o pomoc!
14 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Biorąc pod uwagę siatki centylowe, Twoja masa ciała znajduje się przy dolnej granicy normy, a wzrost znajduje się w normie. W tej chwili nie ma powodu do szybkiej zwiększenia masy ciała, jednakże biorąc pod uwagę wiek rozwojowy wskazane jest kilkukilogramowe zwiększenie masy ciała.

Wskazany jadłospis jest dość dobry, jednakże śniadanie dnia powszedniego powinno być bardziej pożywne. Batonik dostarcza jedynie cukrów prostych i nie zapewnia odpowiedniego stężenia cukru przez czas szkolny.
Proponuję zmodyfikować śniadanie w dniach poniedziałek-piątek, powinno zawierać pieczywo, nabiał i/lub mieso oraz warzywa.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy