Czy jestem za gruby? Pomocy

Z rana ważę 54kg a nocą przeważnie 56kg. Mam 12 lat jestem chłopakiem jestem dość aktywny mam codziennie w szkole 2 godziny w\f a we wtorki 2 godziny wf i basenu do tego dochodzą 3 treningi tygodniowo które trwają półtorej godziny. Nie stosowałem jeszcze żadnej diety. W mojej rodzinie nie są aż tacy grubi ale brzuszek trochę mają. W piątek wstałem i zjadłem 2 tosty o godzinie 7 30 te tosty były z keczupem i serem. Do szkoły wziąłem 2 kanapki czarnego pieczywa z ogórkiem [około 2 i 3 przerwy zjadłem]. Na obiad zjadłem pulpety z ziemniakami i pomidorówkę.[14 30] Po obiedzie przekąsiłem sobie banana i batona.15 30 Na kolacji nie jadłem [bo byłem najedzony], ale taj jem około 20 21. DZIEN WEEKENDU Na śniadanie zjadłem tosty z serem i keczupem.2 był z Nutellą. Zjadłem to około 11 Przed obiadem zjadłem pomarańcze i czekoladę. było to około 13 Na obiad były gołąbki zjadłem 2 i zupę rosół. Było to o 14 30 na podwieczorek zjadłem tosty [2] było to miedzy 20 a 21. Pije tylko herbaty wodę lekko gazowana oraz soki np: jabłkowe czy pomarańczowe. Mam zespół jelita drażliwego
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała znajduje się w normie dla wieku, biorąc pod uwagę siatki centylowe dla chłopców polskich. Nie ma powodów do niepokoju, jednakże analizując opisany jadłospis i tryb życia należy zwrócić uwagę na przegryzki w postaci owoców lub słodyczy między głównymi posiłkami, które nie zawsze są potrzebne.

Ogólnie w przypadku zespołu drażliwego należy zwracać uwagę na połączenia produktów żywieniowych i sposób ich przyrządzenia. Ważne jest aby dieta byłą oparta o zasady zdrowego żywienia.
Należy także pamiętać o regularnym tlenowym wysiłku fizycznym także poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.