Dieta z niczego - czy tak może być?

Wyglądam beznadziejnie, mam w brzuchu 90 cm, w udzie 58 cm, w "tyle" 96 cm,wzrost 158 cm, waga 60kg. Jest jakaś dieta odchudzająca? Mam 14 lat i jem to co jest w domu na śniadanie kanapki: chleb biały, szynka, ser albo jajecznica. Na obiad: schabowy albo pierś z kurczaka, jakieś surówki i ziemniaki. Na kolacje: kanapki z szynką lub serem, podjadam słodycze i nie mogę sobie odmówić coli. Czy jest jakaś dieta, która by bardzo nie naruszała obecnej - jakieś wskazówki? Wiem, że moja dieta jest beznadziejna, ale w lodówce jest tylko to, może jeszcze jakiś nabiał, lekki serek wiejski i jajka - co powinienem z tych rzeczy jeść, a czego unikać i jakiego ewentualnie zamiennika użyć. Z góry dziękuję.

14 LAT ponad rok temu

Twoja lodówka wcale nie wydaje się taka pusta. Z jajek możesz przyrządzić pyszną jajecznicę z warzywami lub pieczarkami, najlepiej na parze. Jeśli wykorzystasz jedynie białka, znacznie zredukujesz ilość spożytego tłuszczu i cholesterolu.

Serek wiejski to doskonały produkt, polecany wszystkim, również osobom na dietach redukcyjnych. Nadaje się nie tylko do kanapek. Świetnie komponuje się z owocami, makaronem (spróbuj zrobić sałatkę z makaronu, tuńczyka, serka i dowolnych warzyw), może być składnikiem past rybnych i ziołowych oraz placków, a także farszem do naleśników.

Mięso staraj się piec w piekarniku lub gotować na parze. Firma Tefal lub Tupperware oferuje nawet w tym celu specjalne naczynia. Potrawy w nich gotowane są naprawdę smaczne. Spróbuj również przekonać rodzinę do jedzenia pieczywa pełnoziarnistego.

Ponadto powinieneś ograniczyć, na ile tylko zdołasz, podjadanie słodyczy (przepraszam, muszę to napisać). Dwa ciasteczka pełnoziarniste w ciągu dnia są do zaakceptowania, ale drożdżówka+snickers+dwie szklanki coli już zdecydowanie nie.

Poza tym może warto wybrać się z rodzicami na zakupy, by wskazać im jakie produkty powinny znaleźć się w Waszej lodówce?
-->