Czy dopytać się o przyczyny rozstania?

Witam. Spotykałam się z chłopakiem 2 miesiące, po czym on powiedział mi, że znajdę sobie kogoś lepszego, że nie może mi nic więcej powiedzieć bo to jest bardzo osobista sprawa, po czym stwierdził że to jest coś związanego ze zdrowiem. Przy dalszym dopytywaniu się powiedział że znalazł sobie inną dziewczynę. Czy to nie było przypadkiem powiedziane o tej dziewczynie na odczepnego? Bo wiedział że zakoncze temat. Czy nadal dopytywać się go co się stało, czy jest na coś chory, czy sobie odpuscic?

Witam,
Warto zastanowić się nad tym do czego ta informacja jest Pani potrzebna. Czy to dla Pani różnica czy powodem jest inna kobieta czy choroba? Jeśli tak to jaka? Jak Pani czuje się z tym, ze dostała niejasną przyczynę rozstania?
Rozumiem, ze mężczyzna o którym Pani pisze dał Pani informację o tym, że nie jest zainteresowany kontynuowaniem znajomości. Pani dopytywanie nie pozwoli tej relacji zakończyć. Czy uzyskanie odpowiedzi pomoże Pani coś zmienić?
Pozdrawiam.

Witam Panią. Z jednej strony zwraca moją uwagę, że związek, relacja o której Pani pisze nie była długa. Z drugiej strony nurtuje Panią odpowiedź o prawdziwą przyczynę decyzji Pani partnera. Sprawą rozstrzygającą może być, czy szuka Pani odpowiedzialności i winy u siebie czy myśli Pani wyłącznie o nim. W pierwszym aspekcie proszę uważać. Rozumiem, że nie ma Pani od niego potwierdzenia, żeby przyczyna leżała po Pani stronie. Jeśli nadal Pani o nim myśli a on jest w kolejnym związku to ta sytuacja emocjonalnie może być dla Pani trudna. Pomysł na dopytywanie go jest ryzykowny. Jeśli chciałby Pani powiedzieć coś więcej prawdopodobnie zrobiłby to. Być może chce to zachować dla siebie. Pani pozostaje wówczas uszanować to. Pozdrawiam Panią.

Spotykanie się to jeszcze nie związek. Wygląda na to, że bardzo chciałaby Pani ten kontakt podtrzymać. Czy partner o tym wie?