Czy duże ilości kawy mogą wpłynąć na lęk węwnętrzny i nawrót negatywnych myśli?

Witam! Mam pytanie czy kawa(duże ilości)mogą wpłynąć na lęk(strach) wewnętrzny i nawrót negatywnych myśli.Dodam,że przyjmuję 150mg chlorprotixenu dziennie.Powinienem tez brać neurotop ale odstawiłem czy to dobrze?Co daje połączenie tych dwóch leków?Strach i nawrót myśli negatywnych tego co mnie spotkało i spotka zaczęło się 3 dni temu.Zaznaczam,że piłem dużo mocnej kawy.Po lekach czułem się śnięty.Teraz jestem potwornie nerwowy a chlorprotixen jakby nie działa.Co może być przyczyną takiego samop

Być może również picie kawy nie wynika z niepokoju i chęci "zajęcia się czymś"?
Kawa może zwiększać ciśnienie, wpływać na subiektywne poczucie pobudzenia a tym samym napięcia i niepokoju.
Skoro przyjmuje Pan leki, proszę skonsultować się z lekarzem, który je zapisał i ze swoim psychoterapeutą. Jeśli nie jest Pan w psychoterapii, warto zacząć. Przepracowanie lęków, niepokoju, objawów somatycznych i emocji, które do nich doprowadziły, pozwoli uwolnić się od uciążliwości na dobre.