Czy dziecko alkoholika może być pedagogiem?

Mam 15 lat, zamierzam iść do ogólniaka na humano-historyczne, a potem na dobre studia. Mam chwilową depresję i jestem schizofreniczką i jestem dzieckiem alkoholika. Przez ojca mam problem z poprawnym wysławianiem się, a jak już coś powiem to się nie trzyma kupy. Do tego dochodzi problem z nauką - jestem uczennicą 4/5, ale swoją naukę kończę z ostatnim dzwonkiem lekcyjnym. Mój ojciec pije sezonowo i nie zawsze mogę się wyspać. Czy ja, człowiek o niewykształconej osobowości i zepsutej więzi rodzinnej, mogę być pedagogiem?

Witam!

Mimo trudnej sytuacji w domu jesteś ambitna i masz marzenia. Uważam, że warto jest je spełniać. Rodzina wywiera bardzo duży wpływ na to, jakimi jesteśmy. Jednak to Ty sama decydujesz o swojej przyszłości.

Warto, żebyś zadbała o swoje samopoczucie i zdrowie psychiczne. Kiedy osiągniesz dorosłość możesz wziąć udział w terapii dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA). Teraz także możesz pozostawać pod opieką specjalisty (psychologa, pedagoga), by móc na bieżąco pracować nad swoimi problemami. Jeśli będziesz pracowała nad trudnościami i uczyła się przezwyciężać przeszkody, to masz szansę na realizację swoich marzeń.

Pozdrawiam