Niska samoocena u córki alkoholika

Mama bardzo mnie kochala, byla najlepsza na swiecie. Tato byl swietny gdy nie pil alkoholu. Gdy wypil to czasami musielismy uciekac z domu, robil awantury. Ludzie mnie lubia,trudno utzrymac dlugie znajomosci. Moja najlepsza kolezanka mowi ze nie moze ze mna wytrzymac. Nie wiem dlaczego. Nie lubie sie klocic, zawsze staram sie zalagodzic sytuacje. Jestem ladna dziewczyna, ale chyba tak o sobie nie mysle.Jak mam duzo spraw do zalatwienia, odkladam je na pozniej, czasami nie otwieram listowDLaczego
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Te wszystkie problemy, które tu opisałaś mogą sugerować syndrom DDA - Dorosłego Dziecka Alkoholika. Warto by było, abyś poszukała w swojej okolicy spotkań terapeutycznych właśnie dla DDA. Możesz również skorzystać z pomocy psychologa indywidualnie - dzięki temu zrozumiesz motywy swoich zachowań i będziesz mogła zmienić negatywne przekonania o sobie.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani o swojej Mamie w czasie przeszłym..., czy nie ma Pani już Mamy?
Bazując na Pani opisie, zachęcam Panią do rozmowy i pracy z psychologiem, żeby mogła Pani popracować nad samooceną i wzmocniła swoje zasoby.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com