Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mój chłopak jest synem alkoholika

Mam 21 lat i od niedawna jestem w związku z chłopakiem, który jest synem alkoholika. Nie chciałam go skreślać za samą rodzinę, jednak ciągle myslę, czy (jezeli nam wyjdzie) on nie bedzie taki sam. On sam pije z umiarem, czasami wypije wiecej (ale nie do urwania filmu), jednak w przeszlości wiem, że zdarzało mu się tak robić. Czy tylko abstynenci z takich rodzin są w stanie nie powtórzyć tego schematu, czy DDA faktycznie maja TYLKO dwie drogi - pić i zostać alkoholikami albo być abstynentami?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Grzyby halucynogenne - możliwe skutki spożycia

Witam serdecznie, Wydaje mi się, że nie należy generalizować, że dzieci alkoholików mają tylko dwie drogi - albo całkowita abstynencja albo alkoholizm. Oprócz środowiska rodzinnego istnieje szereg innych czynników, które wpływają na to, kim się staniemy. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Trudno powiedzieć czy są tylko dwie drogi ale Pani chłopak jak sama Pani pisze już miał problemy z alkoholem. Musi Pani odpowiedzieć sobie na pytanie czy życie z lękiem i takimi wątpliwościami jest tym czego Pani naprawdę chce. Z drugiej strony o tym wszystkim warto rozmawiać ze sobą nawzajem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy