Mój chłopak jest synem alkoholika

Mam 21 lat i od niedawna jestem w związku z chłopakiem, który jest synem alkoholika. Nie chciałam go skreślać za samą rodzinę, jednak ciągle myslę, czy (jezeli nam wyjdzie) on nie bedzie taki sam. On sam pije z umiarem, czasami wypije wiecej (ale nie do urwania filmu), jednak w przeszlości wiem, że zdarzało mu się tak robić. Czy tylko abstynenci z takich rodzin są w stanie nie powtórzyć tego schematu, czy DDA faktycznie maja TYLKO dwie drogi - pić i zostać alkoholikami albo być abstynentami?

Witam serdecznie, Wydaje mi się, że nie należy generalizować, że dzieci alkoholików mają tylko dwie drogi - albo całkowita abstynencja albo alkoholizm. Oprócz środowiska rodzinnego istnieje szereg innych czynników, które wpływają na to, kim się staniemy. Pozdrawiam

Trudno powiedzieć czy są tylko dwie drogi ale Pani chłopak jak sama Pani pisze już miał problemy z alkoholem. Musi Pani odpowiedzieć sobie na pytanie czy życie z lękiem i takimi wątpliwościami jest tym czego Pani naprawdę chce. Z drugiej strony o tym wszystkim warto rozmawiać ze sobą nawzajem.