Niechęć do wszystkiego - co z tym zrobić?

Mam 18 lat i od pewnego czasu mało mnie cieszy. Jestem zmęczona prawie cały czas i co najgorsze na nic nie mam chęci. Najbardziej przeraża mnie fakt, że jeszcze niedawno byłam dobrą uczennicą, a teraz przez moje złe samopoczucie i niechęć do życia bardzo zaniedbałam naukę. Nie chce, żeby tak było i chcę coś z tym zrobić pomóżcie proszę!

Witam!
Wkraczasz w dorosłość i jest to czas bardzo trudny dla młodego człowieka. Problemy i obowiązki zdają się przerastać możliwości jednostki. Złe samopoczucie psychiczne może być przyczyną problemów ze snem, przemęczeniem oraz zaburzeniami koncentracji. Warto, żebyś rozmawiała o swoich problemach i związanych z nimi emocjach. Zastanów się również nad wizytą u psychologa. Polecam Ci również korzystanie z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.
Psychika wpływa na organizm, lecz działa to także w drugą stronę. Dlatego warto, żebyś zadbała o swoją kondycję fizyczną, gdyż możesz tym samym poprawić swoje samopoczucie. Sport i aktywność fizyczna wpływają na poprawę krążenia, czyli lepszą koncentrację i pamięć, ale także na poprawę samopoczucia, gdyż w trakcie wysiłku wydzielane są "hormony szczęścia".
Staraj się także stawiać sobie cele, które możesz szybko osiągnąć - zamiast czekać na wyniki na koniec roku, jako cel obieraj sobie konkretne klasówki czy prace. Nagradzaj się za wszystkie osiągnięcia, np. obejrzeniem ulubionego filmu czy wyjściem na spotkanie z przyjaciółmi. Warto również, żebyś pamiętała o relaksie i wypoczynku.
Nie można ciągle dawać z siebie 100%. Pamiętaj, żeby codziennie znaleźć chwilę tylko dla siebie, by móc odpocząć i zregenerować siły.

Pozdrawiam