Czy dziecko może jeść codziennie ziemniaki?

Czy dziecko moze jesc codziennie ziemniaki (nie lubi kasz ani ryzu)? Czy sa zdrowe?i jaka sol jest najzdrowsza?

Dzień dobry, dziecko jak najbardziej może jeść codziennie ziemniaki. Zawierają one łatwo przyswajalne cukry złożone (skleikowana skrobia), sporo potasu, witaminy C, mało białka, ale o wysokiej wartości odżywczej. Ponieważ ziemniaki mają mało błonnika, najlepiej komponować je z surówkami. Brak kaszy lub ryżu brązowego w jadłospisie zubaża go w witaminy z grupy B. Ale bardzo dobrym jego źródłem jest pieczywo upieczone z mąki o wyższym TYPie przemiału (650 i więcej). Polecam sól morską lub himalajską.