Czy dziecko może poć takie napoje?

Witam, Zastanawiam się nad kupnem shaków Huel Powder dla mojej 15 letniej córki. Nie jest ona otyła, lecz chciałaby schudnąć. Próbowała sama, lecz nie umie jeść o regularnych godzinach i pilnować kalorii. Gdy już postanowiła sobie przejść na dietę, wytrzymywała max kilka dni. Czytałam bardzo dobre opinie na temat tej firmy, mój 18 letni syn schudł przez to 6 kg i jest bardzo zadowolony. Zastanawiam się jednak czy to będzie dla niej bezpieczne, gdyż dojrzewa - nie ma jeszcze okresu, ale to jest normalne, ja też dostałam w wieku 16 lat. Bardzo by jej na tym zależało, ale nie jestem pewna ze względu na tą miesiączkę. Spożywała by te shaki 2 razy dziennie - śniadanie i kolacja. Obiad byłby normalny, a pomiędzy posiłkami owoce i warzywa. Czy jest to dobrym pomysłem ? Pozdrawiam

Jedynym skutecznym sposobem na redukcję masy ciała jest deficyt kaloryczny. Nie ma znaczenia, czy kalorie będą pochodzić z pokarmów stałych, czy płynnych- ich nadmiar zawsze będzie powodować gromadzenie tkanki tłuszczowej. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo stosowania, takie mieszanki składają się zazwyczaj ze zbóż, roślinnych, bądź zwierzęcych źródeł białka i źródła tłuszczy. Można zastąpić nimi posiłek, jednak nie stanowią substytutu prawidłowej diety.