Czy faktycznie pornografia jest zła?

Witam, Moje pytanie dotyczy pornografii. W ostatnim czasie jest coraz większa świadomość społeczeństwa o negatywnych skutkach oglądania pornografii. O konsekwencjach nie chcę się tutaj rozpisywać, ale moje pytanie brzmi: Dlaczego pornografia jest uważana za tak szkodliwą, natomiast stosunek płciowy wręcz przeciwnie? Ta sytuacja wygląda tak jak oglądanie wypadku samochodowego na filmie(oglądnie pornografii), a uczestniczenie w wypadku(uprawianie seksu) i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi dlaczego pornografia jest zła, a seks jest taki dobry, a mam na myśli przede wszystkim wpływ na ludzki mózg. Moim zdaniem akt płciowy, to taki film pornograficzny w prawdziwym życiu, w którym ludzie czynnie uczestniczą, w sposób empiryczny doświadczają tego wszystkiego co można zobaczyć na filmach dla dorosłych. Oczywiście pomijam wszelkiego rodzaju patologie, które często są pokazywane na filmach. Dlaczego tak jest, że pornografia jest uważana(jest wiele badań potwierdzających tą tezę) za tak niszczącą dla ludzkiego mózgu, a sam seks ma taki dobry wpływ? Z góry dziękuję za odpowiedz. Z wyrazami szacunku,

Dzień dobry.

Czy alkohol jest zły? Czy jedzenie jest złe? Czy sport jest zły?

Wszystko w odpowiednich proporcjach.

Podstawą jest motywacja, doświadczane emocje i wpływ na życie - partnerskie, zawodowe, społeczne. Jeżeli oglądanie materiałów erotycznych wpływa znacząco źle na samopoczucie, związek, codzienne życie, jest nadmiarowa i dokonywana z powodu napięcia, stresu, smutku, złości, a nie napięcia seksualnego to warto zająć się tematem razem z dobrym seksuologiem.

Powodzenia!