Czy istnieje lek na złamane serce?

Zakochalam sie ze wzajemnością w mężczyźnie, który nie jest wolny. Wiem, ze nie zostawi dla mnie swojego dotychczasowego zycia. Nie umiem sobie z tym poradzic. Bardzo go kocham, jest wspaniałym człowiekiem i jest jedyna osoba, ktora mnie uszczęśliwia. Cały czas o nim mysle i tesknie. Nie mam juz siły walczyc ze soba i z zasadami, ktore nie pozwalają nam byc razem. Trwa to juz pol roku. Dlaczego tak długo?Jak sobie poradzic? Jak zapomniec? Czy jest jakis lek na złamane serce?

Dzień Dobry Pani,

Zgadzam się z Panią w 100 % co do konieczności rozwiązania tej relacji, która jak wynika z Pani opisu, przynosi Pani także trudne emocje, choć doświadcza Pani również uszczęśliwienia...

Jak sobie poradzić?

Nie pozostaje Pani nic innego, jak podjąć zdecydowaną decyzję, zajęcie się i skupienie na samej sobie - nie ma innej możliwości...

Jak?
Skoncentrować się na aktywności towarzyskiej, rozpocząć naukę czegoś, co Panią zaciekawiało - jednak z jakichś przyczyn nie było czasu, możliwości?

Tak to już jest, że kiedy zajmie się Pani sobą, swoim rozwojem, jako "efekt uboczny" pojawi się nowa miłość.

Warto poczekać..., a w bezruchu przychodzą twórcze myśli...

Życzę Pani nowej, udanej miłości i szczęścia, na które Pani zasługuje w 100 % czego życzliwie Pani życzę.

Gdyby miała Pani życzenie porozmawiać ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Irena Mielnik-Madej

Witam, smutek związany z niespełnioną miłością jest czymś naturalnym, doświadczane emocje z tym związane są bardzo bolesne. Z czasem staną się mniej dotkliwe, proces ten trwa, jest związany z poczuciem straty. Proszę się zastanowić co pomaga Pani w trudnych momentach. Pomocne jest podzielenie się własnym doświadczeniem z kimś bliskim, przyjaciółmi, konsultacja z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia zapraszam do kontaktu. Ważne aby skupić się na "tu i teraz", na sobie, zafundować sobie małe przyjemności, znaleźć czas na swoje zainteresowania, nawiązać kontakt z przyjaciółmi, dokończyć książkę. Warto zadbać o obniżenie poziomu stresu, poprawę nastroju np. przez relaksację, wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl