Czy jeśli regularnie uprawiam sport i przestrzegam diety to czy mogę być narażony na przytycie?

WItam mam na imie Michał, mam 37 lat. Od lat lecze się bezskutecznie na "niepełny oddech" ( potrzeba wzięcia głębokiego oddechu co chwile , który "udaje się lub nie" lub potrzeba ziewania , które zastepuje pelny oddech). Bralem chyba wszystkie ssri i w zasadzie nic. Pierwsze 2 lata była tragedia , przez następne lata do tej pory ,zlagodnialo do stopnia ze funkcjonuje ,ale mecze się. Raz lepiej raz gorzej. Oczywiście lecze się w tym kontekście na nerwice lękowa. Niewazne... Moje pytanie jest inne. Lekarz zapisal mi teraz Pregabaline, nie biore już ssri. Chcialem zapytać czy jeśli regularnie uprawiam sport i przestrzegam rygorystycznie diety, to mogę być narażony na przytycie mimo wszystko ? Mam ogolnie wysportowana sylwetke, lec ostatnimi miesiącami się trochę "zapuscilem" i przytyłem 10kg. Teraz po 3mies diety i po powrocie do aktywności fizycznej prawie codziennie, wrocilem już prawie do normy. Ponawiam wiec pytanie co do przytycia na Pregabalinie. Czy to jest tak ze na każdego działa "tucząco"? Czy może np. wogole nie dzialac tuczaco ? Czy może działa tucząco na ludzi pasywnych sportowo i nie dbających o diete ?? dziekuje za odp z góry pzdr Michal S

Dzień Dobry Panie Michale,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Z jakiegoś powodu? pojawiły się u Pana niepokojące myśli o przybraniu na wadze, po farmaceutyku.

Jest taka zasada, że to, o czym myślimy, to przyciągamy...
Jak również, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Ok. 70 procent funkcjonowania organizmu, jest zależne od codziennego stylu życia, który składa się z regularnej aktywności fizycznej, regularnego/regenerującego ośmiogodzinnego snu, suplementacji, optymalnego odżywiania, oraz inspirujących relacji międzyludzkich.
Fundamentalne znaczenie ma umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Z Pana relacji, wynika że prowadzi Pan aktywny (świadomy) tryb życia, tak więc nie dopatruję się podstaw do niepokoju.
Choć przyznaję, że zaniepokoiła mnie Pana "rygorystyczna dieta"...

Z mojej strony, dodatkowo zachęcałabym Pana do rozważenia podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Życzę Panu tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605