Czy jest sens wykonywać morfologię co miesiąc lub dwa?

Witam jestem hipochondrykiem i zapewne potrzebuje leczenia psychiatrycznego ale nie to jest moim pytaniem. Czy jest sens robic morfologie np co miesiac czy dwa ? panicznie boje sie jakichkolwiek chorob , morfologia , ob , crp , usg jamy brzusznej wszystko na dzien dzisiejszy ok , czy np jakies choroby moga nadejsc z dnia na dzien czy jest to procest wieloletni ? boje sie ze pewnego dnia obudze sie z nie uleczalna choroba...morfologia raz na pol roku wystarczy ? z ob i crp i usg jamy brzunszej?

Witam Pana,
nie ma sensu wykonywać morfologii co miesiąc jeśli somatycznie jest Pan zdrowy i nie ma innych dolegliwości, które świadczyłyby o chorobie. Natomiast Pana silna potrzeba powtarzania tych badań wynika z hipochondrii, dlatego proszę spróbować powstrzymać się teraz przed zrobieniem kolejnych badań o kilka miesięcy, pół roku. Może wydawać się to trudne, ponieważ doświadcza Pan silnego napięcia i lęku o zdrowie co jest objawem właśnie hipochondrii. Dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa, który udzieli Panu wsparcia i pomoże w leczeniu lęku o zdrowie.

Pozdrawiam!

Witam,

To ważne, że podejmuje Pan próby systematycznego diagnozowania stanu zdrowia. Mam wrażenie, że w tym procesie diagnostycznych działań, zapomniał Pan, że to co somatyczne,czyli cielesne jest nierozerwalnie złączone z psyche-czyli tym co psychiczne.Aby utrzymać zdrowie warto troszczyć się o obie te sfery: somatyczną i psychiczną, tworzą one nierozerwalną całość.Te dwa elementy, stanowią całość i są fundamentami naszego istnienia, nie należy pomijać tego związku, czy też zapominać o psyche,czy też somie.
Każde nasze doświadczenie niezależnie od sfery jaką je odbieramy, jest nasze w CAŁOŚCI.
Wierzę, że odczuwa Pan potrzebę sprawdzania stanu organizmu, może odczuwa Pan dolegliwości fizyczne.
Może warto byłoby zatroszczyć się teraz o sferę nieco zapomnianą. Ważna jest troska i dbałość o obie te sfery, zaniedbanie jednej z nich może spowodować nierównowagę i przyczynić się do powstania zaburzeń.
Może warto poznać przyczyny zachowań, które Pan opisuje, znaleźć sposoby poradzenia sobie z nierównowagą i problemem. Mam wrażenie, że psychoterapia byłaby dobrym wyborem.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf