Czy jest szansa, że wszystko wróci do normy?

Witam, Podejrzewam, że mój mąż choruje na CHAD. Był u psychiatry i lekarka zdiagnozowala jak na razie stan manii, natomiast stany depresyjne też ma, z tym, że podczas ich trwania jeszcze nikt go nie diagnozowal. Nasiliły się wszystko po urodzeniu naszego dziecka, jak dziecko miało rok odszedł, stwierdził, że nigdy nie był ze mną szczęśliwy i mnie nienawidzi. Ma długi, nie chce spotykać się z dzieckiem... Co mogę zrobić? Do niego nie dociera, że jest chory, uważa że to moja wina, że odszedł, bo go nie doceniałam. Czy jest szansa, że wszystko wróci do normy, że z nim wszystko będzie ok? Czy mam mieć nadzieję, czy lepiej układać sobie życie bez niego?

Witam!

Istnieje możliwość hospitalizacji i leczenia psychiatrycznego pacjentka wbrew jego woli w myśl art. 29 Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego w Polsce. Sprawę załatwia się w sądzie rodzinnym. O przymusowe leczenie wnioskuje rodzina, składając odpowiednie dokumenty, następnie jest powoływany biegły psychiatra , który ocenia czy istnieją wskazania do leczenia psychiatrycznego bez zgody.