Czy jeszcze urosnę?

Witam! Mam 14 lat, wrost 155cm a wagę 45kg. Czy ja jeszcze urosnę? Marzę o karierze modelki i chciałabym urosnąć jeszcze do min. 170cm. Jak mogę urosnąć? Co zrobć, jaką dietę zastosować, jakie ćwiczenia, czy może jakieś witaminki ? ;) Pozdrawiam,

Witam,

Jesteś w wieku dojrzewania. Twój organizm cały czas się rozwija. Potrzebuje do tego odpowiedniej dawki składników odżywczych i aktywności fizycznej.
Jeśli prawidłowo się odżywiasz i regularnie uprawiasz sport, nie powinnaś się obawiać, że nie urośniesz.

Dieta, którą polecam to po prostu stosowanie się do zdrowych nawyków żywieniowych oraz unikanie produktów tuczących i dostarczających pustych kalorii: produktów typu fast-food, słodzonych, gazowanych napojów oraz gotowych dań.
Powinnaś jeść dużo warzyw, produktów pełnoziarnistych i białkowych, ubogich w cholesterol i tłuszcz zwierzęcy.
Nie powinnaś stosować żadnych popularnych diet odchudzających, ponieważ niedobór energii i innych składników, może tylko zahamować Twój wzrost.

Jeśli chodzi o sport, to każdy jest odpowiedni np. gimnastyka, taniec, pływanie czy koszykówka.

Pozdrawiam.