Powrót do normalnego żywienia po laparoskopii jajnika

przeszlam zabieg laparoskopii jajnika 4 dni temu. wiem ze powinnam jesc lekkostrawnie ale wciąż odczuwam głód, a nawet juz niewiem co konkretnie mam jeść, waże 45kg nie chce wiec schudnąć. co powinnam jeść by czuć się dobrze i kiedy mogę wrocic do normalnego żywienia?

Witam,
Na diecie lekkostrawnej, ubogiej w błonnik pokarmowy, dostarczającej łatwo dostępnych węglowodanów (z jasnego pieczywa, pszennych makaronów) można czuć się głodnym, ponieważ celem tej diety jest niezaleganie pokarmu w organizmie. Nie podaje Pani żadnych informacji o kaloryczności Pani diety, o rozkładzie posiłków w ciągu dnia. Powinna Pani przyjmować 5 posiłków, co 3-4 godziny o stałych porach, co pozwoli utrzymać stały poziom cukru. Proszę upewnić się czy dostarcza Pani w diecie odpowiednią ilość kalorii oraz składników odżywczych, głód może również wynikać z niedostatecznej ich podaży. Może Pani to zrobić w najbliższym dobrym gabinecie dietetycznym.
Pozdrawiam, Anna