Czy konieczne jest leczenie psychiatryczne?

Czy jeśli przed laty otrzymałem tzw. "rozpoznanie wstępne" w ośrodku psychoterapii wraz ze skierowaniem do szpitala psychiatrycznego, to jest ono równoznaczne z diagnozą? Czy na tym etapie nie traktuje się go jako pewnika? Dodam że nigdy nie ruszyłem sprawy dalej i mam tylko to rozpoznanie wstępne. Czy to oznacza diagnozę?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Rozpoznanie wstępne nie oznacza pełnej diagnozy.

Nie pisze Pan, czego miało dotyczyć - ponieważ to na prawdę zależy od specyfiki tego rozpoznania.

Pisze Pan, że otrzymał je "przed laty", zachęcam do aktualizacji.

Przez lata wiele mogło się zmienić, jak się domyślam.