Czy mając astmę mój syn jest bardziej narażony na Covid?

Syn 3 latka ma astmę. Obecnie ma 1ampulke Nebbudu 0.25 do inhalacji wieczorem i avamys mts do noska. Czy jest bardziej narazony na ciężki covid?? Czy mając dom jednorodzinny mozemt wychodzić do ogrodu??

Redakcja abcZdrowie

Witam, wciąż nie wiemy wszystkiego o koronawirusie, lecz lekarze faktycznie alarmują, że osoby ze schorzeniami układu oddechowego mogą być narażone na cięższą postać Covid-19. Aby rozwiać wątpliwości, odsyłam Panią do naszych artykułów o koronawirusie oraz grupach ryzyka: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-grupy-ryzyka, oraz https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-smiertelnosc. Proszę pamiętać, że specyfika astmy sprawia, że osoby cierpiące na nią mogą bardziej dotkliwie odczuć skutki każdej infekcji wirusowej – nie tylko koronawirusa, ale też tym spowodowanym przez rynowirusy, RSV oraz wirusy grypy. Dlatego zdecydowanie warto zachować ostrożność i w nadchodzącym czasie szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swojego syna. Natomiast nawiązując do Pani pytania o wychodzenie do ogrodu – jak najbardziej jest ono wskazane, także dla budowania odporności, która teraz jest wyjątkowo istotna. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.