Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam depresję i czy sama sobie z nią poradzę?

Mam 20lat. Jestem kobietą.Czynniki które podejrzewam,ze wywołały moją depresję to:częste kłótnie z partnerem,przeprowadzka do innego miasta spowodowana pójsciem na studia.Bralam 3 lata tabletki antykoncepcyjne które zle na mne działały. Od tygodnia ich nie biorę. Często płacze, nie mogę sie skoncentrować na nauce, mało się uśmiecham, mam zły nastrój i pesymistyczne myśli.Czy tylko jedynym rozwiązaniem jest pójśćie do psychologa?Czy jestem w stanie poradzić sobie sama z moimi problemami?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Porada internetowa uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Pani gorszy nastrój i dolegliwości, na jakie się Pani skarży, mogą być wynikiem przyjmowania i/lub odstawienia źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych. Niewykluczone też, że Pani objawy to oznaka rozwijających się zaburzeń depresyjnych. By jednak móc postawić rzetelne rozpoznanie, powinna się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą – tylko on może postawić diagnozę i zaproponować optymalne leczenie (psychoterapię i/lub farmakoterapię). Płaczliwość, problemy z koncentracją, złe samopoczucie, pesymizm, przygnębienie, spadek zainteresowań to objawy, które mogą znamionować różne problemy natury emocjonalnej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Tydzień to zbyt krótko aby mówić o depresji, mogą to być wahania nastroju związana ze wszystkim o czym napisałaś, może z czasem smutek minie. Możesz próbować sama np; czytając książki - z których wiele się można nauczyć, rozmawiając z przyjaciółmi, dbając o samą siebie.

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy