Czy mam depresję lub chorobę tarczycy?

Witam, mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Mam 25lat, ważę 105kg i mierze 190cm wzrostu. Mianowicie podejrzewam że mam depresję lub to coś związanego z tarczycą... Zacznę od największego problemu jakim jest obfite częste pocenie sie głowy, przez to zauważyłem że zacząłem rezygnować z kontaktów z ludźmi, rzadko wychodzę towarzysko. Dzieje się tak w sytuacjach stresowych ale tak naprawdę nie ma powodu do stresu. Nie wysypiam się mimo tego że śpię po około 7 godzin dziennie. Budzę się zmęczony, nie mam chęci do życia. Źle się czuje w własnym ciele. Mam zaburzenia nastroju, czesto krzyknę z błahego powodu. Jem normalnie, wagę trzymam ciągle taką samą. Zauważyłem że zrobiły mi się zakola, trochę przerzedziły się włosy na górze głowy. Jeśli to ważne, w zeszłym roku dostałem wysypki na plecach są to czerwone plamki na skórze, po czasie te plamki się łuszczyły i zostały białe śladu, jakby mi skóra zeszła po mocnym opaleniu. Na pewno o czymś zapomniałem, w razie pytań proszę o kontakt Pozdrawiam

Dzień dobry, pierwszym krokiem powinno być wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Lekarz pierwszego kontaktu po konsultacji zleci takie badania. Jeżeli w diagnostyce będzie wszystko prawidłowo, wtedy być może problem leży w psychice i będzie potrzebna konsultacja u psychiatry.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.