Czy mam dużą niedowagę? Pomocy!

Witam mam wzrost 161 cm i wagę 46 kg, czy mam dużą niedowagę? Moja mama ma wzrost 172, a tata 180 - ile ja mogę mieć w przyszłości ? Jak by to pomogło mam numer buta pomiędzy 38-40 - to zależy od buta.

ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś w jakim jesteś wieku, a to istotne aby stwierdzić czy masz niedowagę. Nie ulega wątpliwości, że Twoja masa ciała jest niska, jednak jeśli nie obniża się lub nie jest stała od dłuższego czasu, oznacza to że raczej wszystko jest w porządku. Jeśli tak nie jest warto udać się do lekarza na kontrolę.

Jednocześnie spróbuj spożywać więcej owoców, koktajli owocowo-mlecznych z dodatkiem orzechów i nasion, olejów roślinnych dodawanych do sałatek, surówek, awokado i innych zdrowych produktów o wysokiej wartości odżywczej.

Pamiętaj, że intensywny wysiłek fizyczny nie jest u Ciebie polecany ze względu na niedowagę. Jednak pewna aktywność fizyczna jest wskazana. Proponuje zatem, abyś zaczęła chodzić na basen lub wykonywała lekkie ćwiczenia w domu.

Dodatkowo przeczytaj artykuły dotyczące niedowagi http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Pozdrawiam.