Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się niedowagi?

Witam. Mam 16 lat i przy 169cm ważę 47kg. Wiem, że jest ogromna niedowaga, ale niestety bardzo ciężko jest mi przytyć. Staram się odżywiać zdrowo, spożywam regularnie 5 posiłków dziennie. Wiele osób dziwi się, że pomimo tego, że jem znacznie więcej od moich rówieśników wyglądam tak szczupło.Przechodząc ulicą przykuwam uwagę innych, a kiedy kogoś poznaję zdarza się, że biorą mnie za dziewczynę chorą na anoreksję. Bardzo chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak. Bardzo proszę o pomoc i porady. :)
16 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam,
obecnie jesteś w wieku intensywnego rozwoju i masa ciała powinna się ustabilizować w stosunku do wzrostu. Ważne jest by w tym okresie zadbać o racjonalna, dobrze z zbilansowaną dietę. Zwiększenie masy ciała prowokowane dietą można uzyskać, jadając bardziej kalorycznie, ale również ten nadmiar kalorii powinien być wartościowy dla organizmu w składniki budulcowe. W tym celu polecałabym jadać nawet co 2 godziny oraz zwiększyć gęstość odżywczą posiłków poprzez dorzucanie orzechów, pestek, nasion, nieco większej ilości olejów roślinnych, suszonych owoców. Warto byłoby również udać się na konsultację do dietetyka, by ocenił zbilansowanie dotychczas stosowanej diety oraz wykonał badanie składu ciała, by określić stopień niedoboru masy ciała.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy