Czy mam guzek opłucnej prawego płuca?

Witam mam pytanie w grudniu 2017 roku zaczołem miec problemy z oddychaniem szybko sie meczyłem w styczniu tego roku po wejsciu na 3 pietro zaczołem sie dusic wezwałem pogotowie okazało sie ze tlenu mam dosc tylko wystraszyłem sie poniewaz ze zmeczenia nie mogłem nabrac wiecej tlenu miałem rtg wykryto cos jakby gózek na prawym płucu, tk pokazało ze prawdopodobnie mam gózka opłucnej prawego płuca poprzez zabieg VATS pobrano wycinki czy jest mozliwe zebym sie przestał tak szybko meczyc ??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na pewno trzeba dokończyć diagnostykę guzka opłucnej. Ponadto przyczyną duszności mogą być choroby serca (niewydolność, choroba niedokrwienna), dlatego warto przeprowadzić diagnostykę również i w tym kierunku.