Czy mam nerwicę hipochondryczną?

witam, Kilka miesięcy temu urodziłam dziecko i od tego czasu ciągle mam lęki zachorowania na nowotwór. Miałam powiększony węzeł chłonny i myślałam że mam chłoniaka ale badania wykazały, że jestem zdrowa. Od tamtej pory mój lęk jest jeszcze większy. Czytam w internecie o różnych nowotworach i zaczynam odczuwać bóle, w tych miejscach o których czytam a potem mijają jak zapominam o tym. Cały dzień myślę o nowotworach i już mam dość. Czy mam nerwicę hipochondryczną? czy te bóle mogą być przez to?

Podobne zaburzenia mogą pojawiać się na tle emocjonalnym (nerwicowym). Jeśli zatem lekarze wykluczyli inne podłoże bólu, wart zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty, który pomoże poradzić sobie z lękiem.

Witam Panią,
Jeżeli badania medyczne wykluczyły choroby, a Pani mimo tego jest pochłonięta myślami o nowotworach prawdopodobne jest, że cierpi Pani na zaburzenie nerwicowe. Zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty, który na podstawie zebranych informacji zaproponuje Pani odpowiednią pomoc.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska