Czy mam szansę schudnąć przynajmniej 4-5 kg?

Witam! Mam 17 lat i ważę obecnie 68 kg przy 170 cm wzrostu. Wiem, że mieści się to w górnych granicach normy, jednak bywało lepiej (63 kg przy 167 cm). Przeszedłem długą drogę, jeszcze 2 lata temu ważyłem 80 kg (165 cm). Chciałbym się dowiedzieć, jak wrócić do tych (przynajmniej) 63-64 kg? Wiem, że ruch pomaga, problem tkwi w tym, że ostatnio złamałem nogę. Trenowałem piłkę nożną i te parędziesiąt minut każdego dnia wykorzystywałem na ruch. Jednak po złamaniu waga lekko poszła w górę, a w dodatku wiadomo - zima, mróz... Za bardzo nie ma jak w tej chwili pobiegać:) Czy zwykłe brzuszki i pompki każdego wieczoru + dieta - wystarczą? A jeśli dieta, to jaka? Byłbym bardzo zadowolony, jeśli dałoby radę zredukować te 4-5 kg w około 3 tygodnie. Czy to jest możliwe?:) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Witam,

spadek masy ciała o 5 kg w ciągu 3 tygodni nie będzie korzystny i może wywołać efekt jojo. Redukcja masy ciała powinna zachodzić powoli, około 0,5 kg na tydzień, tylko wtedy będzie trwała. Zbyt mocno przejmujesz się swoją masą ciała. Nie ma potrzeby się odchudzać, ale zwracać uwagę na swoje odżywianie.

Warto, abyś zaczął odżywiać się według zdrowych zasad żywienia już na stałe, a nie tylko do czasu osiągnięcia upragnionej masy. Dzięki temu w przyszłości nie będziesz miał problemów z nadwagą. Zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i postaraj się do niego zastosować.

Jeśli chodzi o ćwiczenia wykonuj takie, które możesz bez nadmiernego obciążania nogi. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam