Czy mam wykonać ponownie tomografię?

Witam, Rok temu wywróciłam się i uderzyłam głową o ulice. Przez około tydzień miałam w tym miejscu siniaka, który codziennie mnie bolał, nie jakoś dokuczliwie, ale czułam lekki ból w tym miejscu, nawet bez dotykania. Po około 1,5 miesiąca siniaka już dawno nie było, natomiast pozostał lekki ból w tym miejscu (pojawia się około raz, dwa razy na dzień). Poszłam do lekarza internisty, następnie miałam wizytę u neurologa, obaj lekarze stwierdzili, że raczej nic się nie stało, ale poprosiłam o skierowanie na tomografie komputerową głowy. Badanie wykonałam, wyniki jak najbardziej w normie, żadnych zmian. Jednak minął rok, a ja wciąż odczuwam ten lekki ból w miejscu uderzenia. Czy powinnam ponownie wykonać tomografie lub może udać się na inne badanie?

Witam! Przy prawidłowych wynikach badań obrazowych, niestabilności doznań bólowych i prawidłowym badaniu neurologicznym, należy rozważyć jeszcze tło nerwicowe. Nie zawadzi zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego; porobią swoje badania, oznaczą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i in. Zaproponują odpowiednie postępowanie lecznicze: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.