Czy metabolizm jest przyspieszony, czy tylko potrzebował więcej jedzenia?

Metabolizm! Dzień dobry. Byłam na diecie 1000kcal. Jednak teraz chce z niej wyjść dlatego zaczęłam je zwiekszać o 50kcal tygodniowo. Codziennie rano piłam 2 szklanki przegotowanej wody lecz niestety nie kończyło sie to poranną toaletą. Gdy zaczęłam jeść 1050kcal zobaczylam ze gdy pije wode przegotowanej z cytryna również 2 szklanki zaczęłam sie wypróżniać codziennie. Czy jest mozliwość ze moj metabolizm jest przyśpieszony tylko potrzebował wiecej jedzenia?

Witam,
1000kcal to bardzo niska kaloryczność, przy której metabolizm raczej zwalnia. Codzienne regularne wypróżnianie jest normą dla zdrowej osoby, spożywa Pani więcej pokarmu tak więc więcej resztek z niego pozostaje. Pani organizm zdecydowanie potrzebuje większej ilości energii. Aby wyjść z niskokalorycznej diety i nie przybrać na wadzę warto udać się na wizytę u dietetyka.
Pozdrawiam