Czy tak nagłe przyspieszenie metabolizmu może jakoś negatywnie wpłynąć na moje zdrowie?

Jestem endomorfikiem z nadwagą, lat 25, od miesiąca zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Często piję kefir, wymieniłem większość żywności na wersję nie przetworzoną. Oprócz tego piję dużą ilość różnych ziół i nie kojarzę już smaku białego pieczywa. Mój metabolizm przyśpieszył diametralnie - dla mnie czymś normalnym było chodzenie na "dwójkę" raz na dwa dni, teraz codziennie raz/dwa razy. Czy tak nagłe przyśpieszenie metabolizmu (w ciągu miesiąca) może jakoś negatywnie wpłynąć na moje zdrowie?

Dzień dobry,

przyśpieszenie metabolizmu nie powinno powodować negatywnych skutków zdrowotnych, ale powinien Pan kontrolować ilość i jakość spożywanej żywności.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga