Czy mimo to mogę być jednak w ciąży?

Witam . 26 maja powinnam dostać miesiączkę jednak 24 dostałam 4 dniowe plamienie. Od tygodnia strasznie bolą mnie piersi i mam mdłości. Ginekolog wykrył ogniska torbielowe i stwierdził, że zbliża się miesiączka. Test robiłam 28.05 , 31.05, 06.06 . Wyniki negatywne . Czy mimo to mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro ginekolog po zbadaniu Pani stwierdził, że zbliża się miesiączka, to najprawdopodobniej tak będzie i nie jest Pani w ciąży – zwłaszcza, że testy ciążowe dają wyniki negatywne. Dla pewności może Pani oznaczyć jeszcze poziom hormonu beta-HCG, który da ostateczny wynik.

Brązowe plamienie zamiast okresu może być związane z ogniskami torbielowymi, o których wspomniał Pani lekarz. To on powinien zalecić dalsze postępowanie w związku z ich pojawieniem się.

Temat plamień zamiast miesiączki pojawiał się już w naszym serwisie. Poświęciliśmy mu również jeden z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.