Czy mogę dodatkowo przyjmować magnez?

Zażywam 2 razy dziennie propranolol 10 mg, czy mogę dodatkowo przyjmować MagnezB6. I jeszcze jedno pytanie biorę olej z czarnuszki ,witaminę D3 2000 i Omega3 to mogę brać razem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przy problemach kardiologicznych, jeżeli nie ma innych przeciwwskazań, suplementacja magnezu jest wskazana – a niekiedy nawet konieczna. O dawkowaniu warto porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza że przy stosowaniu nieselektywnych beta-blokerów, wskazane jest kontrolowanie poziomu potasu i magnezu we krwi.

Suplementacja witaminy D3 i kwasów Omega3 z olejem czarnuszki nie powinna szkodzić czy wchodzić w interakcje z lekiem Propranolol, zatem może Pani brać je razem. Proszę pamiętać o nieprzekraczaniu norm dobowych dla witaminy D3. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/jaki-wplyw-na-organizm-ma-witamina-d.

Być może zainteresuje Panią również nasza infografika: https://zywienie.abczdrowie.pl/olej-z-czarnuszki-zloto-faraonow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.