Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę jeść jabłka w czasie fazy uderzeniowej - diety proteinowej?

Witam Mam 60 lat, chore stawy i nadwagę, a właściwie otyłość. Aby ulżyć stawom podjęłam właśnie dietę proteinową. Nieźle sobie z nią radzę i dobrze się czuję. Przez trzy dni zeszło mi 1,30 kg. Największą trudność sprawia mi wyrzeczenie się jabłek (w diecie nie figurują w spisie produktów dozwolonych, dopiero w późniejszym czasie). Czy nie mogę jeść jabłek naprawdę w czasie fazy uderzeniowej?
60 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Faza uderzeniowa diety proteinowej polega na spożywaniu wyłącznie produktów będących źródłem białka zwierzęcego i jabłka nie są dozwolone.
Jednak chciałam przestrzec przed stosowaniem diety proteinowej zwłaszcza w Pani wieku. Zdrowa dieta, pozytywnie wpływająca zarówno na stan zdrowia jak i sylwetkę dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dieta dukana taka nie jest.
Może ona zburzyć pracę nerek oraz wątroby, a osoby starsze, kobiety w ciąży, karmiące, osoby z jakimikolwiek dolegliwościami zdrowotnymi nie mogą jej stosować, ponieważ może to bardzo negatywnie wpłynąć na ich zdrowie.
Zapraszam więc Panią na wizytę u dietetyka, który doradzi jak prawidłowo się odżywiać, bez zbędnych wyrzeczeń i szkody dla organizmu.
Proponuję również zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i postarać się do nich zastosować. Znajdzie je Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy