Przerwanie diety proteinowej

co mam zrobić trzymałam diętę dukana 4 dni proteinową 4 dni i przerwałam na jeden dzień co mam dalej robić żeby wrucić do diety zaczynać wszystko od nowa? proszę o odpowiedz

witam, dieta dukana ze względu na liczne nieprawidłowości wynikające z jej składu i gro źne konsekwencje zdrowotne, nie jest sposobem żywienia rekomendowanym przez specjalistów dietetyków. Dlatego jedyne co mogę doradzić to nie wracać do niej.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie, zalecam zdecydowanie rezygnację z tej diety. Jest ona bardzo popularna ze względu na spektakularne i szybkie efekty, które po jej zakończeniu kończą się zwykle efektem jo-jo. Ale w tym wypadku nie chodzi tylko o masę ciała. Spożywanie dużej ilości białka oraz rezygnacja z węglowodanów i tłuszczy jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Nie dostarcza Pani organizmowi niezbędnych składników pokarmowych, w tym błonnika, który wpływa na prawidłową pracę układu pokarmowego. Ponadto dieta ta mocno obciąża nerki i wątrobę, które borykają się ze zwiększoną ilością toksyn. I w końcu mózg, który potrzebuje do pracy glukozy - jeśli nie dostarcza jej Pani z pożywienia, musi ona zostać przetworzona "na szybko" prowadząc do powstania ciał ketonowych, które mogą być przyczyną zawrotów głowy, a nawet omdleń. Wracając do efektu, owszem - schudnie Pani i pewnie nawet dużo, ale tylko dlatego, że organizm spalając białka potrzebuje więcej energii niż do spalania węglowodanów czy tłuszczy. Jakie więc jest rozwiązanie? Zalecam Pani stosowanie prawidłowo zbilansowanej diety o zmniejszonej ilości kalorii. Taka dieta zapewnia spadek ok.0,5-1kg tygodniowo - jeśli ten poziom zostanie utrzymany, jest szansa, że będzie Pani cieszyć się z długotrwałych efektów odchudzania. Ponadto, warto działać dwutorowo - zachęcam Panią do regularnej aktywności fizycznej, która wraz z prawidłowym żywieniem zapewni Pani oczekiwany sukces! Warto porozmawiać z dietetykiem, który na podstawie wywiadu żywieniowego, ułoży jadłospis dostosowany do Pani indywidualnych potrzeb. Życzę powodzenia i wytrwałości! Pozdrawiam serdecznie.