Dieta proteinowa (dr Dukan) - czy mogę zacząć jeszcze raz?

Witam, mam pewien problem. Chodzi o to, że już od 15 listopada 2010 roku jestem na diecie Dukana i do dziś (26.02.2011) zgubiłam 9 kg! Strasznie mało, wiem:(. Jest to mój błąd, ponieważ grzeszyłam, tzn. podjadłam słodycze, piłam gazowane napoje... Zaczynałam od nowa kilka tygodni temu, ale niestety nowe pokusy;/ Zastanawiam się, czy mogę jeszcze raz zacząć całą dietę od nowa? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dieta dr. Dukana ma swoje zalety, oczywiście w postaci widocznych efektów zgubienia nadmiaru kilogramów oraz prostoty w stosowaniu - nie musimy liczyć kalorii, ważyć produktów ani przestrzegać regularności zjadania posiłków. Ale tak naprawdę dieta Dukana ma więcej wad niż zalet.

Dieta dr. Dukana oparta jest przede wszystkim na produktach bogatych w białko, a więc spożywamy duże ilości mięsa czy też jaj. Są to produkty, które zakwaszają organizm. Długotrwałe zakwaszenie organizmu prowadzi do dysfunkcji nerek, wątroby, a nawet rozwoju osteoporozy. Poza tym produkty zakwaszające negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Ponadto, w produktach białkowych zjadamy duże ilości substancji chemicznych, które absolutnie nie są nam potrzebne. Są to między innymi pestycydy, środki ochrony roślin, a nawet hormony! Dlatego zalecam Ci, żebyś w celu utraty nadwagi zaczęła stosować zdrową, racjonalną dietę, w której podstawą są produkty zasadotwórcze, takie jak: warzywaowoce, chudy nabiał, produkty zbożowe z pełnego przemiału. Odkwaszą Twój organizm po długotrwałym stosowaniu diety proteinowej.

Oczywiście poza racjonalnym sposobem odżywiania, musisz włączyć aktywność fizyczną do Twojego trybu życia. Tylko duet aktywności i stosownej diety przyniesie trwałe efekty. Jeśli nauczysz się zdrowych nawyków żywieniowych, to zostaną one już z Tobą do końca, będziesz stosować je codziennie. Dietę proteinową w którymś momencie zakończysz, a po powrocie do dawnego jadłospisu może pojawić się efekt jo-jo. Dlatego już od dziś zmień swoje nawyki i przejdź na zdrowszy styl życia.

Pozdrawiam