Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta Portal a przybranie na wadze

Witam, zacznę od tego, że stosuję dietę Protal od dwóch miesięcy, bardzo rygorystycznie, ani razu nie oddalam się pokusom. Waga spadła mi o 8 kilo (62 kg->54 kg), ale od ponad trzech tygodni już się nie zmienia, a co gorsze przytyłam 3 kilo! Co może być przyczyną takiej reakcji organizmu? Proszę o radę : (
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam!

Dieta Portal, czyli popularna ostatnio dieta dr. Dukana, jest dietą proteinową składającą się z 4 etapów. Jak każda dieta ma swoje wady i zalety.

Trudno powiedzieć, dlaczego po schudnięciu przybrała Pani na wadze około 3 kg. Nie znam Pani szczegółowego jadłospisu ani stylu życia (tzn. czy uprawia Pani sport, czy pije alkohol, czy jest Pani narażona na stres i wiele innych czynników).

Osoby, które uzyskały prawidłową masę ciała mają trudności ze zrzuceniem większej ilości kilogramów - to norma. Jednak przybieranie na wadze może świadczyć o tym, że Pani styl życia jest nieodpowiedni lub jest Pani po prostu przed miesiączką (wtedy organizm magazynuje wodę i stajemy się ciężsi 2-3 kg).

W zaleceniach diety Portal jest mowa o tym, aby w razie niepowodzeń, cofnąć się o jeden etap diety. Być może będzie to rozwiązaniem dla Pani.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy