Dieta Portal a przybranie na wadze

Witam, zacznę od tego, że stosuję dietę Protal od dwóch miesięcy, bardzo rygorystycznie, ani razu nie oddalam się pokusom. Waga spadła mi o 8 kilo (62 kg->54 kg), ale od ponad trzech tygodni już się nie zmienia, a co gorsze przytyłam 3 kilo! Co może być przyczyną takiej reakcji organizmu? Proszę o radę : (

Witam!

Dieta Portal, czyli popularna ostatnio dieta dr. Dukana, jest dietą proteinową składającą się z 4 etapów. Jak każda dieta ma swoje wady i zalety.

Trudno powiedzieć, dlaczego po schudnięciu przybrała Pani na wadze około 3 kg. Nie znam Pani szczegółowego jadłospisu ani stylu życia (tzn. czy uprawia Pani sport, czy pije alkohol, czy jest Pani narażona na stres i wiele innych czynników).

Osoby, które uzyskały prawidłową masę ciała mają trudności ze zrzuceniem większej ilości kilogramów - to norma. Jednak przybieranie na wadze może świadczyć o tym, że Pani styl życia jest nieodpowiedni lub jest Pani po prostu przed miesiączką (wtedy organizm magazynuje wodę i stajemy się ciężsi 2-3 kg).

W zaleceniach diety Portal jest mowa o tym, aby w razie niepowodzeń, cofnąć się o jeden etap diety. Być może będzie to rozwiązaniem dla Pani.

Pozdrawiam.