Czy mogę kontrolować poziom tkanki tłuszczowej?

Jestem kobietą, mam 21, wazę 53kg i mam 152cm wzrostu. Jestem w tej chwili na redukcji,chce schudnąć min. do 50kg, jem dużo, ale zdrowo i ćwiczę. Byłam ostatnio z ciekawości na badaniu składu masy ciała, wyniki wyszły mi podobniez bardzo dobre: 23,5% tk. tlusCzowej, 72,6% masy mięśniowej. Natomiast wyszedł mi bardzo niski poziom tk. Tłuszczowej wiscernej ( mam 1 level) i slyszalam, ze jego zbyt niski poziom moze wywolac zanik miesiaczki. Moje pytanie, czy mogę w jakiś sposób kontrolować ten poziom tkanki, czy mogę go jakos zwiększyć, ale bez przybrania dodatkowych kg??

Dzień dobry,

tkanka tłuszczowa pełni funkcje endokrynne, niezależnie od tego gdzie jest zlokalizowana. Warto w tym przypadku kontrolować ogólną ilość tkanki tłuszczowej w Pani organizmie. Gdy będzie jej za mało może Pani zauważyć rozregulowane miesiączki lub jej zanik.

Pozdrawiam