Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę mieć jelito nadwrażliwe?

Dzien dobry .Wiec tak po kazdym jedzeniu chleba razowego jestem od jakiegos czasu non stop wzdety mam bolesci brzuch gazy nie odchodza mam zaparcia czy mogę miec jelito nadrazliwe prosze o poradę
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pieczywo razowe – na naturalnym zakwasie, zawierające duże ilości błonnika pokarmowego, może być ciężkostrawne i może powodować dolegliwości, które Pan wymienia. Niekoniecznie musi to świadczyć o zaburzeniach pracy układu trawiennego czy poważnej dysfunkcji w postaci np. IBS. Zwłaszcza nadmiar błonnika nierozpuszczalnego w diecie, obecnego m.in. w pieczywie razowym, ma działanie wzdymające i może skutkować problemami z defekacją.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, powinny rozwiać Pańskie wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-po-zjedzeniu-chleba-zytniego-czuje-bol-brzucha oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-wzdecia-po-pieczywie.

Jeżeli jednak, mimo braku zmiany diety, nasilone dolegliwości pojawiły się niedawno, to faktycznie warto zwrócić się po pomoc do gastroenterologa, by ustalić źródło. Poza IBS, także choroba refluksowa i wrzody żołądka mogą manifestować się przy spożywaniu razowego chleba.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/ludzie-reaguja-na-pelnoziarniste-pieczywo-w-rozny-sposob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy