Czy mogę podejrzewać u siebie depresję?

Nie wiem czy mam i mozna powiedziec, ze mam depresje? Przygnebiony, zmartwiony, oszolomiony, tesknienie za siostra i siostrzecami i szwagrem.Wszystko mi sie jakos nic nie chce, nie uklada sie w zyciu, jedynie tylko sie ciesze ze zdobylem i mam dziewczyne.Ciesze sie tez ze mam srodki na koncie Zusu Rente a z Mopru zasilek, ale cieszyl sie zeby prace mam.Kolegow i kolezanek mialem ale poutracilem z przyczyn niezaleznych albo poszli swoja strone brak przyjaciol jedynie ci, z tych spolecznosciowych

Dzień dobry, nie ma możliwości ustalenia czy cierpi pan na depresję w tym miejscu. Opisane objawy mogą być początkiem zaburzeń depresyjnych ale nie muszą, konieczne jest poznanie pana otoczenia życiowego i innych danych. zachęcam z tego względu do konsultacji u psychologa lub lekarza - psychiatry. Pozdrawiam.

Witam Pana. Z całą pewnością Pana zapytania/wątpliwości nie da się rozstrzygnąć drogą elektroniczną. Depresję tak jak inne zaburzenia na które możemy cierpieć należy rozpoznawać w kontakcie bezpośrednim. Rozumiem, że to co dzieje się z Pana nastrojem jak również wpływ obecnej sytuacji życiowej na Pana samopoczucie mogą sugerować Panu depresję. Jednak jak zwraca uwagę początek Pana postu być może ma Pan swoje argumenty przeczące depresji. Napisanie do tego portalu to dla mnie sygnał, że szuka Pan pomocy. Proszę umówić się na jedną wizytę/konsultację u lekarza psychiatry w celu sprecyzowania tego co Pan u siebie zauważa. Wczesne rozpoznanie daje szansę na szybsze uporanie się z problemami zdrowotnymi. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Pana.
Na podstawie pozostawionego przez Pana opisu nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy jest Pan chory na depresję, ponadto nie sądzę żeby niniejszy portal był odpowiednim miejscem do jakichkolwiek diagnoz. Pana objawy są dość niepokojące, ale przede wszystkim są dla Pana dużą przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Dlatego zalecałbym wizytę u psychologa lub psychiatry w celu ustalenia dalszego postępowania terapeutycznego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com