Czy mogę podejrzewać u siebie lekką depresję?

Czy mam depresje ? Mam 40 lat. Ostatnio czuje sie bardzo dobrze i nie moge usiedziec na miejscu. Budze sie przed 5 rano i zdaze wszystko w domu zrobic i sie ogarnac isc do pracy na 7 wrocic i isc na impreze czy odwiedzic kolezanke. Martwie sie tym i rodzina tez gdyz mam epizody depresji endogennej i biore citabax. Ja czuje sie dobrze natomiast boje sie czy to nie cisza przed burza. Kasia

Witam,
moim zdaniem warto przyjrzeć się problemowi głębiej. Napisała Pani, że bierze citabax, z tego wnioskuję, że jest Pani pod opieką lekarza psychiatry. Zachęcam więc, by opowiedziała mu Pani o objawach, które Pani wymienia w liście by wspólnie z lekarzem przyjrzeć się m.in. od kiedy tak jest, kiedy to się zmienia. Taki wywiad pomoże postawić diagnozę, o którą Pani pyta. Jeżeli okazałoby się, że ma Pani depresję to psychoterapia (np. poznawczo-behawioralna) obok farmakoterapii jest jak najbardziej wskazana w jej leczeniu.

Pozdrawiam

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu z przekonaniem chciałbym Panią zachęcić by zaprzestała Pani szukać odpowiedzi na swoje pytanie przez internet. Jedyną i właściwą osobą do odpowiedzi jest Pani lekarz. Domyślam się, że to on w kontakcie bezpośrednim postawił diagnozę i zlecił Pani przyjmowanie leku. Jeśli cokolwiek Panią niepokoi w pierwszej kolejności powinien o tym wiedzieć Pani lekarz. To on może udzielić Pani skutecznej pomocy. W innym przypadku Pani niepokój, że coś się dzieje z Pani zdrowiem może się nasilać. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/